Oyun Dünyası 2 sene önce 0

PS5 Ne Zaman Çıkacak?

Sony, geliştirdiği kaliteli oyun konsolları ile konuşulmaya devam ediyor. Playstation adını verdiği ve seri halinde üretimine devam ettiği bu ürünler, oyunculara tam anlamıyla mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor. Önceden de mutlaka aşinalığınız vardır ki, Sony piyasaya ilk olarak PS2 ile atılmıştı. Her ne kadar birbirinden dandik görüntü kaliteleri mevcut olsa da. çıktığı zaman itibariyle oldukça sevilmişti. Bu oyun konsolunun çıkması ile birlikte ülkemizde “Playstation Salonu” adı verilen yapılanmalar da oluşmaya başladı J İlk defa bu tür bir oyun konsolu ile tanışan gençler de, oyunun zevkini bırakıp eve gitmeyi göze alamamaya başladılar. Neyse ki aradan çok uzun zaman geçmeden PS3 modeli de piyasaya çıktı.

PS3’ün ortaya çıkması ile birlikte oyun severler, gerçekten neden PS2 gibi dandik bir oyun konsolunu kullandıklarını sorgulamaya başladılar ve paraya kıyıp PS3 kullanmaya başladılar. Yaklaşık 1-2 yıl öncesine kadar da Playstation 3, en popüler konsol durumuna geldi. PS için en büyük değişiklik de, 2 ve 3 sürümü arasında gerçekleşmişti. Playstation 2’de 120p gibi dandik bir görüntü kalitesi bulunurken, Playstation 3 ile birlikte bu kalite 720p (HD) düzeyine çıktı. HD kalitesi ile de oyunların yeni versiyonları birleşince, ortaya efsane bir ortam çıktı.

Yaklaşık 1-2 sene öncesinde de Playstation 4 ile tanıştık. Aradan çok uzun geçmemiş olsa gerek ki, oyuncular (PS4’e para vereceğime PS3 oynarım daha iyi) mantığı ile hareket ettiler. Buradan da anlaşılacağı üzere PS4, PS3 kadar bir Pazar payı elde edemedi. PS4’ün çıkması ile birlikte de doğal olarak oyun dünyasının PS5 tarihleri merak edilmeye başlandı. Bu konu ile ilgili henüz Sony firmasından resmi bir açıklama gelmedi. Ancak önceki konsolların da piyasaya sürülme tarihleri arasında bir örüntü kuracak olursak, en yakın 2019 yılında bu tür yeni bir oyun konsolu ile karşılaşabileceğiz. Bu yeni oyun konsolu ile birlikte, depolama alanında ciddi ilerlemelerin kaydedileceği düşünülüyor. Ayrıca teknoloji haberlerinin gelişmesi ile doğru orantılı bir şekilde de daha ince ve daha zarif bir tasarım bekleniyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir