Oyun Dünyası 3 sene önce 0

Rust Survival İncelemesi

Bildiğiniz gibi bir hayatta kalma oyunu olan rust son yıllarda survival game severlerinin odak noktası haline geldi diyebiliriz. Sadece hayatta kalma oyunu demek de yanlış olur , çünkü oyunda hayatta kalma mücadelesinin dışında hayal gücümüzü kullanarak yapılar inşa edebiliriz , giyecekler , silahlar , silahlar için mermiler , bandaj gibi sağlık malzemeleri  ve sayamadığım daha birçok şeyi yapabilir ve kullanabiliriz.

Oyuna ilk başladığımızda çıplak bir şekilde bir diğer tabirle anadan doğma başlıyoruz. Elimizde bir taş var ve bu taşı kullanarak odun ve taş şeklindeki lootlara vurarak da sülfür , demir gibi madenler topluyoruz . Oyundaki geyik , ayı , tavşan gibi hayvanları kestiğimizde bize yağ,kumaş  gibi şeyler veriyor. Kumaşla giyecek şeyler yapabiliyoruz. Topladığımız odunlarla evin tabanını , direkleri , tavanı, kapı ve penceresini de yapabiliyoruz . Bunları yaptığımızda ve derme çatma da olsa bir eve sahip olduğumuzda yapmamız gereken ise fırın , yatak , sandık , kamp ateşi gibi şeyler. Topladığımız hayvanlardan düşen kumaşlarla üstümüze giyecek yaptık ama bitti mi ? bitmedi öyleyse onlarla bir de kendimize yatak yapalım , yatağımızı da yaptıktan sonra yatağı evimizde size uygun bir yere koyalım. Daha sonra topladığımız taşlarla bir de fırın yapalım . Fırın demişken bu bildiğimiz yemek pişirilen fırınlardan değil bu fırında topladığımız sülfür ve metal kayalarını sülfür ve metale dönüştürmede kullanacağız. Fırınımızı kullanmak için gereken bir diğer şey de odun . Odunumuzu ve diğer malzemeleri koyduktan sonra fırınımız kullanıma hazır. Bu saydıklarım bile daha başlangıç sayılabilir çünkü oyunda bir çok geliştirme var tabi zamanla oynadığınız sürece siz de bunları fark edeceksiniz . Mesela ilk önce basitçe kumaştan pantolon , t-shirt falan yaptık  ama daha sonra  radyasyondan koruyanını  da yapacaksınız .

Rust , hayatta kalma oyunu severlerin gerçekten çok hoşuna gidecek bir oyun olmasıyla birlikte bir çok Minecraft ve DayZ oyuncusunun da dikkatini çekmiştir. Oyundaki yaratıcılığınızı kullanmanın yanında gelişme ve büyüme de olduğu için bu oyunda uzunca vakit geçireceğinizi umuyorum.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir