Android 2 sene önce 0

Samsung Galaxy Serisi

2016 yılına dair bir anket yapılsa ve en dayanıklı, en çok tercih edilen telefon modeli sorulsa şüphesiz cevaplardan biri Samsung Galaxy olurdu.

Samsung tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen akıllı telefon serilerinden biri de Galaxy diyebiliriz. İçinde birçok modeli barındıran Samsung Galaxy serisinin son çıkan cihazları Galaxy S7 ve Galaxy Note 5 oldu.

Güney Kore’li şirket 1938 yılında Lee Byung Chul tarafından kuruldu.  Başlangıç ise bizim bildiğimiz gibi telefon alanında olmadı. Un değirmenleri ve şeker makineleri üreterek satışa sunan Samsung, daha sonra sanayi endüstrisine yöneldi. 2000’li yılların başında ise dünyadaki en değerli ikinci marka olmayı başardı. Reklamcılıktan tıbbi hizmetlere kadar pek çok alanda üretim faaliyetlerinde bulunan Samsung, son zamanlarda özellikle telefon modelleriyle gündeme geliyor.

Galaxy serisiyle akıllı telefon pazarında kendine sağlam bir yer edinen şirket, S3, S4, S5 gibi modelleriyle başarının kapısını araladı.

2012 yılının Haziran ayında resmi olarak tanıtılan S3, 8MP kamerası, HD Super AMOLED ekranı ve 1 GB RAM’i ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Telefonun sevilen özelliklerinden birisi Pop-up Play oldu. Özellik sayesinde video izlerken başka bir alana geçiş yapılmak istenirse video kapanmadan ekranın bir köşesinde oynamaya devam ediyor. Böylece kullanıcılar hem videoyu izleyebiliyor hem de diğer uygulamalardaki işlemlerini halledebiliyorlar.

Bulut depolama sistemlerinin günümüzde ne kadar yaygınlaştığına bakacak olursak, Samsung bunu yıllar öncesinde kullanıcılarına sunmuştu. S3 telefon modelini alanlar DropBox’ta 50GB ‘lık bir üyeliğe kavuşmuştu.

2016 yılına geldiğimizde ise şirket tarafından tanıtılan son akıllı telefon modeli sağlamlığıyla dikkatleri üzerine çeken Galaxy S7 oldu. Performansı, tasarımı, pil ömrü ve kamerasıyla rakiplerine gözdağı verdi. İlk başlarda fiyat açısından pahalı bulunsa da, raflardaki farklı markaların modelleriyle karşılaştırıldığında normal bir fiyata sahip olduğunu görüyoruz.  S6’da şikâyetlere konu olan kamera çıkıntısı S7’de çözüldü ve şimdi neredeyse hissedilmiyor. Bununla beraber microSD kart slotunun bulunduğunu, suya dayanıklı bir şekilde üretildiğini belirtelim. Super AMOLED ekrana sahip telefonda 5MP ön kamera, 12MP arka kamera mevcut. İşletim sistemi olarak da Android 6.0 sürümü kullanılıyor.

Telefonda parmak izi sensörü de bulunuyor. Parmak izini yanlış okutma gibi bir durumda ise PIN şifresi sorularak kullanıcının daha fazla zahmete girmesi önleniyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir