İOS 3 sene önce 0

Siri Geliştirilmeye Devam Ediyor

Apple’in sesli rehberi olan Siri, her geçen gün daha da geliştirilmeye,kullanıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor. Siri yeni özelliği ile kullanıcısını sesinden tanıyabilecek. Detaylar haberimizde.

Siri 2011 yılında iPhone 4S ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Uzun bir süre de Türkçe dil desteği vermeyen Siri , geçtiğimiz aylarda  iOS 8.3 güncellemesi ile Türkçe dil desteğine kavuşmuş Türk kullanıcılar tarafından beğeni toplayıp kullanımına başlanmıştı.

İOS 9 güncellemesi ile birlikte de Siri‘yi daha akıllı hale getirecek olan ses tanıma özelliği aktif olacak.

16 Eylül‘de kullanıma sunulacak olan İOS 9 ile birlikte bu özelliğin aktif olması bekleniyor. İOS 9.1 Beta ile birlikte bu özelliği geliştiricilere sundu. Güç kaynağına  bağlıyken “Hey Siri!” şeklinde sesli komutlar  verildiğinde Siri kolayca açılıyordu. Siri‘nin yeni özelliği olan “ses tanıma özelliği” sayesinde “Hey Siri!” komutu ile Siri artık sadece cihaz sahibinin sesi olduğunda açılacak.
İOS 9 ile birlikte gelecek olan bu özelliği aktif etmek ise oldukça basit.“Hey Siri” İfadesini Ayarlama ekranındaki adımları takip edip çıkan metinleri sesli olarak söylemek yeterli olacaktır.
hey_siri_giris

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir