Sosyal Medya 2 sene önce 0

Snapchat Hesabınızı Neden Kapatmalısınız

Snapchat, şuan Facebook tarafından yönetilen bir uygulamadır. Uygulamanın asıl amacı, arkadaşlarla resimli sohbet etmektir. Sosyal platformlarda her zaman 1 adım ötesini gerçekleştirmek isteyen Facebook için, oldukça yerinde bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde birçok kişi, Snapchat’i aktif olarak kullanıyor. Peki ya Snapchat, kullanabileceğiniz kadar güvenli bir şekilde mi korunuyor ?

Öncelikle Snapchat, çıkarılan filtreler ile neredeyse amacını yitirmiş durumda. Özel olarak konulan filtreler ile birlikte, artık neredeyse yakın arkadaşlarımızın yüzlerini dahi göremez olduk. Güzel çıkılmayan fotoğraflar, birkaç filtre detayından sonra arkadaşlara gönderiliyor. Bir nevi yapay güzellik de diyebiliriz. Bu durum her ne kadar havalı görünse de durumun aslını bilin istedik.

Eğer Snapchat’i çok sık olarak kullanan bir kullanıcıysanız, zaman zaman ciddi hatalar ile karşılaşabileceksiniz. “Nedir bu hatalar ?” diyecek olursanız size küçük bir örnek ile bahsedelim. Örneğin sevgiliniz ile güzel bir fotoğrafınızı buldunuz ve ona göndermek istiyorsunuz. Her şey güzel, fotoğraflar da var… Tam o anda birden bu resmi yanlışlıkla amcanıza gönderdiğinizi düşünün. Aslında olaya bakılacak olursa hata yapma oranı çok yüksek değil ancak risk %1 olsa bile risktir düşüncesindeyiz. Dolayısıyla Snapchat’i ya düzgün kullanın ya da güvenliğiniz için kullanmayın.

Aslında bu nedenler fasa fiso… Düzgün kullandıktan sonra bu uygulamanın tabi ki de ciddi bir olayı yok. Ancak şimdiki maddeyi okuduktan sonra, cidden yanlış bir iş yaptığınızı anlayacaksınız.
Bir insanın, bu tür eğlencelere ayıracak çok fazla bir zamanı yoktur. Çünkü insan, yapısı gereğiyle her zaman bir iş ile meşguldür. Snapchat de, insan vaktini öldürmek için bire bir uygulama. Sizin uygulamaya giriş amacınız her ne olursa olsun belirli bir düzeyden sonra istemsiz olarak fotoğraf çekilmeye başlıyorsunuz. Sadece fotoğraf çekilmekle de değil, arkadaşlarınızın da snaplerine göz atıyorsunuz. Eğer ki siz de geniş bir arkadaş çevresine sahipseniz, snapleri izlemeniz 10 dakikanın altında sürmeyecektir. 10 dakika her ne kadar az bir süre gibi görünse de, yapacağınız iş için şevkinizi kırar ve bünyenizi tembelliğe alıştırır. Eğer sizin de yapmanız gereken işleriniz varsa, ilk iş olarak Snapchat’i silin.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir