Teknoloji Haberleri 3 sene önce 2

Sony Sonunda Kazanmaya Başladı!

Sony uzun zamandır zarar açıklamaları yapıyordu ancak 2015 2.çeyrek finansal raporları artık Sony’nin kazandığını belirtti. Detayları haberimizde.

Çok eski ve en iyi şirketlerden biri olan Sony‘de uzun zamandır işler kötü gidiyordu ve son olarak Vaio markasını satarak bilgisayar sektöründen elini ayağını çekmişti. Sony aradığı ilacı Xperia ailesinde de bulamamış 2015 yılının 1. çeyreğinde 1 milyar dolardan fazla zarar ettiğini açıklamıştı.

news_1-sony-2015-2-ceyrek-sonuclari-sony-gelirleri-artti-2015

Sony sonunda kazanmaya başlamış!

Ancak son gelen 2015 yılı 2.çeyrek raporlarına göre Sony bu 1 milyar dolardan fazla olan zararını kapatmış ve üstüne kar etmeye başlamış.

Samsung,LG ve Facebook‘un ardından Sony‘de 2015 yılına ait 2.çeyrek raporunu açıkladı. Yayınlanan bu rapora göre 1.1 milyar dolarlık zararını kapatan Sony,  784 milyon dolar kâr etmiş.

Xperia ailesi zarar ettirmeye devam ediyor!

Bu büyük kazanç bir yere Xperia ailesinin Sony‘ ye verdiği zarar devam ediyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Sony mobil tarafından 180 milyon dolar zarar etmiş.

Sony‘nin en çok kar ettiği bölüm ise tabi ki tahmin edebileceğiniz gibi satışlarında %12 artış gösteren Playstation  tarafı. Şu an için PS4 satışları 25 milyonu geçmiş ve hala tabiri caiz ise peynir ekmek gibi satılıyor.

Sony firmasının şaşırdığı ve bu kadar kazanacaklarını beklemedikleri bölümlerde yazılım ve sensör bölümleri oldu. Aralarında dev firmaların ismininde olduğu bir çok akıllı telefon üreten firmalara kamera sensörü tedarik eden Sony bu bölümlerden de kar etmeyi başarmış.

news_2-sony-2015-2-ceyrek-sonuclari-sony-gelirleri-artti-2015

{yonetici}

“Sony Sonunda Kazanmaya Başladı!” üzerine 2 yorum

  1. Tevfik Aktunç dedi ki:

    Aslında ben Sony telefonlarını da seviyorum. Z serisi taş gibi telefon, arkadaşım yere atıyor -teklemiyor vs.vs. her şeyi yapıyor fakat hiçbir sıkıntı yok. Sony ürünleri ciddi anlamda çok sağlam oluyor, eskiden dedem Almanya’dan Sony saatleri getirirmiş 1970’li yıllarda falan belki inanmazsınız ama saat hâlen çalışıyor.

    1. Alican Kösedağ dedi ki:

      Bende her marka işini yapmalı diye düşünüyorum. Sony ise kameralar üretsin ya da televizyonlar. Her sektöre adım atan markalar ne yazık ki bir süre sonra başarısız oluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir