Teknoloji Haberleri 2 sene önce 0

TABLETLER

Pek çok tüketici için büyük önem taşıyan ve aslında her insanın tablet bilgisayar satın alırken özenle incelemesi gereken konuların başında, işlemci teknolojisi yer almaktadır. Piyasa genelinde yaşanan sıkı ve güçlü rekabet sebebiyle neredeyse tüm markaların ürün seçeneklerinde farklı işlemci teknolojileri tercih edilmektedir. Tabletlerde yer alan bu çeşitlilikten dolayı kullanıma bağlı olarak doğru ve sağlam bir tercihin yapılması gerekir. Örnek olarak; Apple markasının iOS işletim sistemi de kullanıma göre memnuniyet oranı değişiklik gösteren bir seçenektir.

Ayrıca tablet bilgisayarlarda bellek yani hafıza alternatifleri de son derece büyük önem taşımaktadır. 128, 256, 512 MB olmak üzere 1 GB ve 2 GB aralığında da çeşitliliği sıralanabilir. Tabletlerde kullanılan teknolojiler, hızlı bir şekilde geliştikçe kullanılan işlemcilerin çekirdek sayısı da bu duruma bağlı olarak artmaktadır. Son yıllarda tek çekirdek ve çift çekirdek işlemci seçeneklerinin tercih edildiği tablet bilgisayarlarda bu sene itibariyle 4 çekirdek işlemciler de sıkça karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Aynı şekilde 2013 yılının sonu itibariyle tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi çok daha üstün kapasiteli işlemcilerle de karşılaşmak mümkündür. http://www.bilio.com/tablet-pc-c4793/ web adresinde tablet bilgisayarları kıyaslarken ön yüz kamera, arka yüz kamera, GPS, HDMI, WİFİ, bluetooth, 3G, artırılabilen hafıza ya da e-kitap okuyucu gibi diğer önemli özellikleri de ayrıntılı bir şekilde incelemeniz gerekir. Bu inceleme doğrultusunda da uygun bir tercih yapmanız menfaatinize olacaktır.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir