Tanıtım&Sponsor 2 sene önce 0

Mühendislik Bilgi Paylaşım Portalı

Özellikle bilim ve bilim adamları hakkında paylaşılan yazılarla internet aleminde önemli bir yere sahip olan web sitesi  teknikbilimler sitesine girdiğimizde karşımıza çıkan gerek logosu gerekse site temasının göze hoş gelen ve insanın içini ferahlatan bir duruşa sahip. Karşımıza ilk olarak 5 adet haber slaytlı bir ekran görüntüsü geliyor. Burada genel olarak sitenin de ana fikri olan “nedir?, kimdir?, ne işe yarar?, ne yapar? sorularının haberleri paylaşılıyor. Burada “Ömer Hayyam kimdir?” den tutunda “Vecihi Hürkuş kimdir?” konularına kadar değinilmiş. Yeşil üst buton ve altında ana menü seçeneklerini taşıyan siyah bantın renklerinin uyumluluğu çok iyi yakalanmış.Klasik olarak da beyaz arka plan kullanılmış, fakat site konularının fotoğraflarının kalitesi bunu çokta önemsemememiz gerektiğinin bir göstergesi. Gerek sitenin güncelliği, gerekse de yazıların özgünlük ve kalitesi kullanıcıların bu siteye tekrar tekrar girmelerini sağlıyor.

Sitenin mobil uyumluluğu ise tam modern çağımıza ayak uyduran cinsten. teknikbilimler.net‘i ister mobil cihazlarınızdan (tablet,telefon) kullanın isterseniz de masaüstü bilgisayarınızdan veya laptoplarınızdan.  Burada okuduğunuz yazılardan hoşunuza giden ya da sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı istediğiniz bir konunun linkini almadan direkt olarak konu içerisinden paylaşımı istediğiniz sosyal medya hesaplarının simgelerine tıklayarak yapabilirsiniz. Bu konularda hoşunuza giden ya da daha çok merak ettiğiniz bilgileri konuların alt tarafında bulunan “Yorum yazma” kısmından sorabilir, ya da konu hakkında görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Wmaracı’ndan tanıdığım değerli site sahibi arkadaşımdan aldığım bilgiye göre bu güzel siteye birde kullanıcıların daha kolay bilgi alışverişi yapması ve insanların birbirini tanıması için bir de “forum” alanı açacakmış. Sitenin henüz 2 aylık olduğunu söylesem böyle bir kaliteye nasıl getirildiğini muhtemelen bu yazıdan sonra bana soracaksınız. Ama azim ve bunun devamında çalışkanlık her şeyin açıklamasını yapıyor. Biz mühendis konuları ve bilim konuları için tüm okurlarımıza tereddütsüz teknikbilimler.net‘i tavsiye ediyoruz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir