İnternet 2 sene önce 0

Türkiye’de Bedava İnternet Kullanımı

Geçtiğimiz senelerde bu konu hakkında planlaması yapılan konu hakkında artık önümüzdeki hafta nihai karar verilecek. İşte Türkiye’de bedava internet kullanımı hakkında detaylar.

Geçtiğimiz sene Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu, 2016 yılında gençler ve yoksul aileler için  bedava internet hizmetini sağlanacağını açıklamıştı. Ancak konu hakkında 2016 yılına girilmesine rağmen bir görüşme ya da açıklama yapılmamıştı, bu konu hakkında sessizliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı bozdu.

Hizmet haftaya devrede!

Öğrenci çocuklarımıza okullarda tablet dağıtılarak internet kullanımlarını sağlayacaklarını açıklayan Bakan, bir çok çocuğun evinde internet olmadığı için internet kafelere gittiğini ve bu durumun aileler için sorun yarattığını, bir çok ruhsatsız internet kafeyede çocukların sadece internet kullanımı için gittiklerini ve bununda büyük bir problem teşkil ettiğini açıkladı.

Ücretsiz internet hizmetinden nasıl faydalanılacak?

Başbakan Ahmet Davutoğlu geçen yıl yaptığı açıklamada öğrencilerin yaptıkları kayıtlardan sonra T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ücretsiz olarak giriş yapacaklarını belirtmişti. Ancak henüz bu hizmet kullanımı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yoksul olan ailelerin zaten tespit edildiğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, bu hizmetin en geç haftaya başlayacağını tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir