İnternet 3 sene önce 2

Twitter’ da Kopya Tweetler Siliniyor!

Sosyal medyanın her türlüsünde içerik kopyalama-çalma durumları mevcut. Twitter’da bunun önüne geçmek için kopya tweetleri silme kararı aldı. Detaylar haberimizde.

İnternetin her alanında olduğu gibi Twitter‘da da hırsız kullanıcılar mevcut. Esprileri, yazılan tweetleri,açıklamaları hemen hemen her şeyi birebir kopyalayan tabiri caiz ise çalan kullanıcılar mevcut. Bunların önüne geçmek için ise Twitter kopya tweetleri silme kararı aldı.

Kopya Tweetler Siliniyor

Bu hırsızlığın önüne geçmek için Twitter bir karar aldı ve kopya- çalıntı tweetlere dur dedi!  Ancak bu durum tabi ki her tweet için geçerli olmayacak. Sistem şu şekilde çalışacak ;

Kopya Tweetler Nasıl Silinecek ?

Bu işlemler için kurulan ayrı Twitter destek bölümü ile kullanıcılar kopya olduğunu söyledikleri gönderiyi tıpkı Facebook‘ta ki gibi Twitter destek ekibine iletiyor. Kopya olarak şikayet edilen tweet bir kaç gün içerisinde incelemeden geçiyor ve eğer söylenildiği gibi kopya bir tweet ise Twitter tarafından siliniyor.

{yonetici}

“Twitter’ da Kopya Tweetler Siliniyor!” üzerine 2 yorum

  1. Tevfik Aktunç dedi ki:

    Mizah ve siyaset yapanlar için ideal olmuş, fakat benim gibi birisi için bu karar son derece anormal diyebilirim. Yazdığım tweeti silse ne olur? Silmese ne olur? 🙂

    1. Alican Kösedağ dedi ki:

      E tabi ki bizim gibi insanlara dokunmazlar, yaratıcı ruhlu üretken insanlarız 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir