İnternet 3 sene önce 0

Ünlü Hacker Grubu ışid’e Savaş Açtı

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Paris katliamından hemen sonra yayınladığı bildirgeler ile terörist grup ışid’e savaş açtıklarını ilan etti. Haberimizin devamını okuyarak ünlü hacker grubu Anonymous’un açıklamalarını okuyabilirsiniz.

 

13 Kasım‘da adını tarihe kalın harflerle yazdıran bir katliam daha yaşandı. Terörist grup ışid tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırılarda Paris‘te 100’ü aşkın İNSAN hayatını kaybetti. Dünyanın önde gelen bir çok ülkesinden katliamı kınama mesajları verilirken ünlü hacker grubu Anonymous‘ta bu duruma sessiz kalmayacağını aktardı.

Anonymous ışid’e Savaş Açtı!

Twitter ve Youtube üzerinden yapılan açıklamalar ile Fransız halkının acılarını paylaştıklarını aktaran Anonymous, bundan sonra ışid’in peşini sanal dünyada asla bırakmayacaklarını söyledi. Atılan Twitlerde “size en büyük operasyonu biz yapacağız” ve “dünyanın birçok bölgesinde bulunan Anonymous üyeleriyle sizi bulacağız ve amacınıza ulaşmanızı engelleyeceğiz” gibi bir çok açıklama yayınlayarak ışid’e meydan okudu.

capture-20151118-084851

Dünya çapında yapılan siber saldırılarda adını çokça duyuran Anonymous,  bu açıklamaların ardından işe koyulmuş görünüyor. Şöyle ki, ünlü hacker grubu Foreign Policy‘nin haberine göre şuana kadar  ışid‘le ilişkili 149 internet sitesini hackledi ve 101 bin Twitter hesabı ile 5900 propaganda videosununun sanal ortamdan kaldırılmasını sağladı.

Anonymous‘un haricinde ise bir çok ülkenin ilgili makamları siber savaşta işid ile savaşmak için çalışmalara başlandığını aktardı.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir