Sosyal Medya 2 sene önce 0

WhatsApp Görüntülü Konuşma Çalışmaları Başladı

Mobil platformun en çok tercih edilen mobil sohbet, iletişim uygulaması WhatsApp. Bu güne kadar alanında pek çok farklı ödül kazanan bu ünlü uygulama, gücüne güç katarak gelişimini sürdürmeye devam ediyor. 2014 yılının sonlarında, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in saltanatı altına giren bu sohbet uygulaması, günümüzde de 1.5 milyar aktif kullanıcısı ile birlikte yola devam ediyor.

WhatsApp, sohbet etme, dosya gönderme, ses gönderme, anlık durum bildirme gibi çeşitli alanlarda kullanılabilen bir uygulama. Kısacası sohbet etmek istediğiniz arkadaşınız ile hiçbir ücret ödemeden, sadece internet bağlantınız üzerinden sohbet edebilirsiniz. Hiçbir şekilde sms’i aratmayan, hatta sms sisteminden çok daha gelişmiş olan bu uygulama, sadece ülkemizde değil dünya çapında büyük bir üne sahip.

Uygulama ile ilgili, kullanıcılar tarafından en çok konuşulan ve merak edilen nokta görüntülü canlı konuşma sistemi idi. Hatırlayacaksınız ki, bundan yaklaşık 5-6 ay öncesinde, Whatsapp’a bağlı olmayan bir firma bu konu üzerinde bir uygulamayı marketlere sunmuştu. Kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesi alan bu uygulama, belki de WhatsApp’ın şimdi geliştirecek olduğu sistemin altyapılarını oluşturuyor. Görüntülü canlı konuşma, sohbetler için oldukça önemli. Çünkü saatlerce mesaj yazmak yerine sadece 1-2 saniye içerisinde anlatmak istediğiniz her şeyi karşı tarafa çok rahat bir şekilde anlatabilirsiniz. Ayrıca aynı anda kamera da aktif olduğu için karşıdaki kişinin mimiklerini görerek konuşmanızın etkileyiciliğini de anlayabilirsiniz.

Mark Zuckerberg, bu sistemin kurulumu ile ilgili gerekli startların verildiğini açıkladı. Eminiz ki yoğun bir çalışma temposuna sahip olan WhatsApp ekibi, kısa bir süre içerisinde bu çalışmaları tamamlayacak ve bir sonraki WhatsApp güncellemesine bu özelliği de ekleyecek. Kısacası biz de, büyük bir merak içerisinde yeni gelecek güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir