Bilgisayar 3 sene önce 0

Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10 dağıtılmaya başlandı, sabah saatlerinde sunucuların yoğunlaşmaması için dağıtılan Windows 10 şimdiden büyük ilgi gördü. Peki yeni işletim sistemi olan Windows 10 nasıl yüklenir? Detaylar haberimizde.

Microsoft sabah saatlerinde yeni işletim sistemi olan Windows 10‘u dağıtmaya başladı. Bu güncelleştirmeyi Denetim Masası>Windows Update kısmından yükleyebiliyorsunuz. Ancak bazı kullanıcılar bu güncelleştirmede dosyaları indirmelerine rağmen güncelleştirmeyi yükleyemediler.

Windows 10 manuel olarak nasıl yüklenir?

1. Adım : Denetim Masası>Windows Update bölümünden güncellemeleri kontrol edin. Windows 10 güncelleştirmesi görünmüyor ise 2. adıma geçin.

2. Adım : C:\Windows\SoftwareDistribution\Download bölümündeki her şeyi silin.

3. Adım : Komut istemini (cmd.exe) yönetici olarak çalıştırın. (Komut istemini Windows logosuna sağ tıklayarak çalıştırabilirsiniz veya arama bölümüne cmd.exe yazıp çıkan arama sonucuna sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.)

cmd

4. Adım : Yönetici olarak çalıştırılan komut istemi bölümüne wuauclt.exe /updatenow yazarak enter tuşuna basın.

windows-10-1438161100

5. Adım : Bu işlemlerden sonra Windows 10 otomatik olarak inmeye başlayacaktır. Kontrolünü Denetim Masası>Windows Update bölümünden yapabilirsiniz.

Her şey güzel hoş indirip kurmaya çalışıyorsunuz, peki hiç kontrol ettiniz mi sistem gereksinimleriniz Windows 10‘u çalıştırabilecek mi ? Bu işlemlere başlamadan önce sistem gereksinimlerinizi kontrol edin, yoksa apışıp kalırsınız neden olmuyor diye…

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir