Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Windows 10 ön izleme Sürümü Kullanan Sayısı % 3,3 Oranına Ulaştı

Windows 10 PC için tam sürüme geçmiş olsa da, telefonlar için hala ön izleme sürümünde. Her güncellemede yeni bir şeyler katan Microsoft final sürümünde bayağı bir patlama yaşayacak gibi görünüyor. Zaten son Microsoft’un telefonlar için dönüm noktası. Windows Mobile 10 güncellemesiyle birçok yeniliği beraberinde getirecek olan Lumia telefonlar ya satış patlaması yapacak ya da dibe çökecek. Microsoft’ta bu olayı bildiği için Windows Mobile 10’u sürekli olarak ön izleme sürümünde geliştirmeler yapıyor. Yaptığı geliştirmelerde bir hayli beğeniliyor.

Bazı dayanamayan kullanıcılar direkt olarak Windows 10 Ön izleme sürümünü indirmiş durumdalar. Bu oran %3.3’e ulaştı. Tam sürüm ise Eylül – Ekim aylarında çıkacağı düşünüyor. Biran önce Windows 10’un çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdi yayınlanan istatistiklere detaylı bakalım.

Windows Platformunda En Çok Satan Telefonlar

Lumia 520 ► %17 ile hala zirvede yerini tutuyor.

Lumia 630 ► %9,4

Microsoft Lumia 535 ► %9

Microsoft Lumia 640 %4

Bu istatistiklerden anlayacağımız üzere alt segmentteki telefonlar daha fazla satılıyor. Yani insanlar microsoft’u görüp denemek istiyor. Öncelikle alt segmenti sevindirecek ki üst segment satabilsin.

Amerikan Pazarına Göre En çok Satan Lumia Telefonlar

Lumia 635 ► %31,4

Microsoft Lumia 640 ► %8,8

Lumia 521 ► %8,6

Lumia 630 ► 5,3

Lumia 520 ► 5.1

Yeni tanıtılan telefonlarla birlikte bu istatistiklerin bayağı bir değişeceğini umuyoruz. Yeni telefonlar ise Windows 10 Mobile ortaya çıktığında tanıtılacaklar. Yeni Amiral gemileri sızıntılara göre hoş duruyor gibi. Bekleyip hep baraber göreceğiz. 🙂

Bir konumuzun daha sonuna geldik arkadaşlar. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın. 🙂

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir