Bilgisayar 3 sene önce 13

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Windows 10’da kendi ayar ve dosyalarınız ile sorun yaşıyor iseniz işletim sistemini sıfırlayabilir fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Pekala,Windows 10 yüklü bilgisayar sıfırlama nasıl yapılır? Detaylar haberimizde.

windows-10

Microsoft‘un yeni işletim sistemi olan Windows 10 bildiğiniz üzere dün ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştı.  Windows 10 bazı kullanıcılar tarafından sevilirken bazı kullanıcılar maalesef memnun kalmadı.

Bazı kullanıcıların da önceki işletim sistemindeki ayarları Windows 10 ile uyumluluk göstermediğinden bilgisayarlarında aşırı ısınma, yavaşlama, pil sorunu gibi sorunlar ortaya çıktı. Bu kullanıcılar merak etmesin, bu sorunların önüne geçmek zor ya da imkansız değil çünkü Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10‘a eklediği sıfırlama yani fabrika ayarlarına geri döndürme özelliği ile eski ayarlarınızdan kurtulup Windows 10‘u sorunsuz kullanabileceksiniz.

Bilgisayarı sıfırlamak yerine eski sürümüne döndürmek isterseniz de bunu ilk 1 ay içinde yapmanız gerekmektedir. 1 aydan sonra bu mümkün olmayacak.  Windows 10’u geri alma işlemini buradan okuyabilirsiniz.

 

Windows 10 bilgisayar sıfırlama nasıl yapılır?

Windows 10 işletim sisteminizi sıfırlamak için yapmamız gereken ilk işlem Başlat menüsü > Ayarlar ya da Hızlı İşlem Merkezi(Bildirimler) > Tüm Ayarlar bölümünü izleyerek ayarları açmak.

01-windows-10-bilgisayar-sifirlama-format-nasil-yapilir

Sonraki adımımızda da “Güncelleştirme ve Güvenlik” ayarlarını açıyoruz ardından “Kurtarma” sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra da en üstteki “Bu bilgisayarı sıfırla”seçeneğinin altındaki “Başlayın” butonu üzerine tıklıyoruz.

Bu işlemlerin ardından da korumak istediğiniz dosyalara göre istediğiniz şekilde sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir