Bilgisayar 3 sene önce 3

Windows 10 Torrent’e Düştü!

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10, daha piyasaya sürülmeden Torrent sitelerinde boy göstermeye başladı. Detaylar haberimizde.

Windows 10 için uzun süredir build sürümlerini yayımlayan Microsoft, en son yayımladığı Windows 10 Build 10240’ dan sonra incelemelerine ve testlerine son noktayı koymuştu.

Yayımlanan Build sürümünden sonra 29 Temmuz‘dan itibaren dağıtılmaya başlanacak olan Microsoft’un Windows 10 adlı işletim sistemi daha dağıtılmaya başlamadan torrent sitelerine düştü. Yayınlanan son Build sürümü üzerine yazılımı yapılan Windows 10 Final sürümü için henüz illegal kullanım sağlayan Crack‘e rastlanmadı.

win-10

Windows 10 Torrent linkleri güvenli mi ?

Korsan olarak çıkarılan her şey geliştiricilerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Bildiğimiz en güvenilir dediğimiz firmalar bile korsanların hedefi oluyor ve elden bir şey ne yazık ki gelmiyor. Son olarak Microsoft’un Windows 10 adlı işletim sistemini daha piyasaya sürülmeden korsana düşürdüler. Peki bu torrent sitelerinde bulunan korsan yazılımlar, uygulama vb. Ne kadar güvenli ?

Korsan yazılımlar veya uygulamalar daima zararlıdır, ürünlerin içerisine yerleştirilen zararlı kodları neredeyse farketmemiz, virüs programlarının algılaması çok zor. Bu yüzden Windows 10 ISO dosyalarında oynama yapılıp yapılmadığını anlayamıyoruz. Oynama yapılmamış olsa bile korsandan daima uzak durmamız emeğe saygı diyerek orijinal ürün almamız gerekiyor.

Lütfen korsana ortak olup suça ortak olmayın.

{yonetici}

“Windows 10 Torrent’e Düştü!” üzerine 3 yorum

 1. Tevfik Aktunç dedi ki:

  Elimde Türkiye’nin en iyi torrent alan adı mevcut, fakat yine de torrent’ten yazılım indirmem. Tamam arada internet üzerinden dizi/film falan izliyoruz. (oda ne kadar doğru tartışılır da) Bilmiyorum bana çok saçma geliyor insanların korsan yazılımlar indirmesi, en güvenlisi git orjinalini satın al.

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Evet tabi ki, emek hırsızlığına karşıyız.

 2. turan dedi ki:

  maalesef orjinal sektor kadar illegal sektorde hızla yayılıyor bakınız acılan sitelere orjınal yayından cok crack dosyası illegal program paylasımları vs hep bu siteler revacta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir