Bilgisayar 3 sene önce 2

Windows 10’a İkinci Büyük Güncelleme Geldi

Microsoft’un iki hafta önce gelen yeni işletim sistemi güncellemesinden sonra Windows 10’a büyük bir güncelleme daha geldi. Detayları öğrenmek ve yeni güncellemeyi nasıl yapacağınızı öğrenmek için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Microsoft, Windows 10 için ikinci büyük güncellemesini de kullanıcılar için indirilmeye sundu. KB3081436 koduyla sunulan güncelleme güvenlik açıklarını ve yazılım hatalarını düzelteceği biliniyor.

Güncelleme için sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Windows 10 güncellemeyi otomatik olarak sisteminize kuracak. Ancak siz yinede Ayarlar – Windows Update bölümüne girerek güncellemeyi alıp almadığını kontrol edebilirsiniz.

Güncellemeleri kapatmaya izin vermeyen Windows 10, muhtemelen sürekli güncelleme alacak ve bu şekilde devam edecek. Şayet çok fazla güvenlik açığı ya da yazılım açığı var ise Microsoft‘un başı ağrıyabilir.

{yonetici}

“Windows 10’a İkinci Büyük Güncelleme Geldi” üzerine 2 yorum

  1. Tevfik Aktunç dedi ki:

    Millet ikinci güncellemenin keyfini yaşıyor, biz hâlen güncelleyemedik. Windows 10 çok iddaalı geldi sanırım bu sefer, kullanan yönetim veya ziyaretçiler var mı? Özellikleri nasıl? Beğendiniz mi?

    1. Alican Kösedağ dedi ki:

      Windows 10 kullanıyorum. Gayet kullanışlı ve hızlı bir şekilde işlem yapıyorum. Tabi çok hızlı derken de ayar uyuşmazlıklarından bazı yavaşlıklar mevcut bunlardan biride açılma hızı. Başka sorun göremedim. Fakat güncellemelerin sebebi sistemde ki güvenlik açıkları ve yazılım sorunları. Bunları çözmeye çalışırlarken çok kişinin canı yanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir