Oyun Dünyası 3 sene önce 0

World Of Warships Açık Beta İncelemesi!Oyun piyasasına büyük bir reklam kampanyasıyla bomba gibi düşen World Of Warships, açık beta sürümüyle oyun sevenlerin huzurundaWargaming şirketinin World Of Tanks ve World Of Warplanes oyunlarından sonra piyasa çıkardığı bu oyunda sıra deniz savaşlarında. İlk iki oyunuyla büyük ses getiren Wargaming’in daha uzun yıllar adından söz ettireceği belli!

584238

Wargaming ile karada tankları, hava uçakları kullandıktan sonra II. Dünya Savaşı‘nı şimdide deniz savaşlarıyla yaşayacağız. MMO tarzı bir oyun olan World Of Tanks bizi sade ve anlaşılır bir oyun lobisi ile karşılıyor. Sol kısımdan seçebildiğimiz 3 devletten Japon ve Amerikan gemileri ücretsiz iken Rus gemileri için premium isteniyor.İki devletinde 4 çeşit gemi tipi var.Bunlar Uçak gemileri, Zırhlılar, Kruvazörler ve Muhrip gemileri. Oyun içerisinde aldığınız deneyim puanlarıyla seviye atlayarak modüller bölümünden gemilerinizin topunu, gövdesini, radarını ve motor gücünü arttırarak savaş alanında büyük avantajlar sağlayabilirsiniz.4 tip savaş gemisini birbirinden ayıran özellikler ise hayatta kalabilirlik, top atış gücü, hava savunması, manevra kabiliyeti ve gemi tespit edebilme seviyesi. Mesela ağır zırhlı gemilerin top atışının ve hayatta kalabilirliğin seviyesi yüksekken, başka gemileri tespit edebilme özelliği düşük. Buda bizi oyun içerisinde takım oyununa iten en önemli etmenlerden birisi.Oyun içerisinde 3 oyun lobisi bulunuyor.Bunlar; botlara karşı, rastgele savaş ve antreman lobisi.

Savaş Başlasın! 

Savaş! butonuna tıkladığınızda sizi küçük adacıklardan oluşan büyük bir deniz alanı bekliyor.Asıl hedef haritanın orta kısmında bulunan 3 ana bölgeyi diğer savaş gemilerinin bombardımanı altında ele geçirmek. Oyun içerisinde dikkat çeken bir diğer özellik ise hasar aldığınız bölgeye göre farklılık gösteren sorunlar. Geminin top kısmından aldığınız hasarla ateş edemeyecek iken, motor kısmından aldığınız hasar size hız kaybettirecek veya durduracaktır. Takım arkadaşlarınızla beraber dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise oyun içerisinde takımınızda bulunan uçak gemilerinin güvenliğini sağlamak. Gemiden gemiye çeşitlilik gösteren uçaklarıyla savaştaki dengeleri bozmaya birebir olan uçak gemileri kaptanları, gemilerinden çok uçaklarını kullanacak gibi. Bu sırada zırh güçleri düşük olan bu gemiler en kolay hedef haline gelecek ve takım arkadaşlarının korumasına muhtaç kalacak. Oyun içerisinde geliştirebildiğimiz mürettebat ise geminin tamir süresine kadar birçok detayda bize avantaj sağlayabiliyor. Büyük bir heyecan ve keyif ile oynadığımız bu oyunun görüntü kalitesi ise takdire şayan. Mükemmeliyetçilikle hazırlanmış gemilerin en ince ayrıntısında bile kaliteyi fark edeceksiniz. Top atışları, yangınlar ve patlamalara kadar savaşın tüm gerçekçiliğini yansıtan bu oyun kesinlikle 2015 yılına damgasını vuracak.

 

Mert GÜVERCİNOĞLU {Mert GÜVERCİNOĞLU}

Yalova Üniversites Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı öğrencisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir