Oyun Dünyası 2 sene önce 0

XBox Ailesinin Yeni Üyesi XBox One S Raflarda Yerini Aldı

Microsoft tarafından üretilen dünyaca ünlü oyun konsolu Xbox serisinin yeni üyesi XBox One S tüm dünya ile birlikte aynı zamanda Türkiye’de de satışa sunuldu. Cihaz eski modellere kıyasla birçok yeni özellikle geliyor.

Gelişi uzun bir süredir beklenen yeni XBox sürümü sonunda piyasaya çıktı. Yeni XBox One S tüm dünya ile aynı zamanda Türkiye piyasasında da satışa çıktı. İşte, XBox One S ile birlikte gelen yenilikler.

Haziran ayında düzenlenen Los Angeles E3 oyun fuarı sırasında tanıtımı yapılan XBox One S için bekleyiş artık sona erdi. 2 Ağustos 2016 tarihinde tüm dünya ile aynı zamanda Türkiye piyasasında yerini alan oyun konsolu birçok açıdan kullanıcıya konfor sağlamak için tasarlanmış. Bunun en büyük örneğini ise 4K ve HDR çözünürlük desteği sunan ekran kartında görüyoruz. Bu sayede kullanıcılar piyasanın en net oyun deneyimine ortak olacak. Bununla birlikte yeniden düzenlenen oyun konsolu, kumanda sisteminde Bluetooth özelliği barındırıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar oyunları hem konsol üzerinden hem de PC üzerinden rahatlıkla oynayabilecek. Cihazın ailenin önceki bireylerine göre belki de en büyük tasarım farkı cihaz boyutlarında karşımıza çıkıyor. Xbox One S, bir önceki üye olan XBox One’den %40 daha küçük bir yapıya sahip. Bunun sebebi ise konsolun güç ünitesinin bundan önceki sistemlerde olduğu gibi dışarı değil konsolun içine konumlandırılması. Cihazın rengi ise Microsoft tarafından tek renk seçilmiş durumda. XBox One S’nin rengi “Robot Beyazı” olarak tabir ediliyor.

Cihaz tüm dünya ile aynı zamanda Türkiye piyasalarında da yerini aldı. Ülkemiz piyasasına sınırlı üretim olan 2 TB’lık seçenek ile giriş yapan cihaz şu an sadece MediaMarkt tarafından satılıyor. 2 TB hafızalı cihazın ülkemizde satış fiyatı 1.899 TL olarak belirlenmiş. Bu açıdan düşünüldüğü zaman PS serisine göre çok daha üst bir fiyattan satılıyor. Ancak özellikler bakımından son PS 5’e de büyük bir fark atıyor. Cihazı satın almak isteyen kullanıcılar MediaMarkt internet sitesi aracılığı ile XBox One S’e ulaşabilir. Bununla birlikte cihazın 1 TB hafızalı sürümü ise Eylül ayında 1.699 TL’den satışa çıkacak.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir