Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Xiaomi’den Kıvrımlı Telefon Mi Edge

Xiamoi markası son zamanlarda kendisinden sık sık bahsettirir oldu. Çıkarttığı akıllı telefonlarla Çin markası olan Xiaomi gönlümüzde taht kurmayı başardı. Fiyat performans ailesine bir ürün daha katılacak. Mi Edge!

Mi Edge’in kıvrımlı ekrana sahip olması bekleniyor. Ancak henüz çıkacak gibi görünmüyor. Hala sızıntılarla idare ettiğimiz telefondan bugün yeni sızıntılar geldi. Teknik detayları iyice belli olan telefonu biraz inceleyelim.

Xiaomi Mi Edge Teknik Detayları:

  • Ekran Boyutu 5.2 olacağı tahmin ediliyor. Bu ortalama bir rakam. Bu özelliğini beğendiğimizi söyleyebiliriz.
  • 2K QHD çözünürlüğünde ekran kullanılacak. Xiaomi hiçbir yenilikten eksik kalmıyor.:)  Ayrıca telefonun 565 gibi yüksek bir PPI değerine sahip olacağı söyleniyor.
  • Snapdragon 808 işlemci kullanılacağı tahmin ediliyor. Bu snapdragon’un en yeni ve sıkıntısız işlemcisi. Bildiğiniz üzere Snapdragon 810 işlemcisinde ısınma gibi problemler vardı.
  • 3 veya 4 GB bellek kullanacağı daha tam belli değil.
  • Telefonda parmak izi okuyucu özelliği bulunabilir. Ne kadar gerekli olduğu tartışılır ancak yinede bulunmasında fayda var. İnsanlar telefonunda ek özellik olmasını seviyor. )

Xiaomi Mi Edge için teknik detaylar bunlar. Ekim ayında tanıtılması beklenen telefonun fiyat etiketi ise 390 dolar civarında olacağı söyleniyor. Bence bu özelliklere fiyatı harkulade olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde satışa çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi yok.

Kıvrımlı telefonları beğeniyor musunuz? Sizce fazla satar mı?

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir