Ürün İnceleme 2 sene önce 0

Xiaomi’nin İlk Kavisli Telefonu Mi Edge’den Sızıntılar Geldi

Çinli teknoloji firması Xiaomi, Samsung’un izlediği yoldan gitmeye çalışıyor. Firmanın bir süredir konuşulan kavisli ekran akıllı telefonu Xiami Mi Edge hakkında nihayet birkaç sızıntı geldi. İşte Çinli firmanın kavisli ekran telefonu.

Geçtiğimiz sene Samsung tarafından üretilen Galaxy S6 Edge ile kavisli telefon devri başlamıştı. Bunun ardından bu sene çıkan Galaxy S7 Edge modelinin de çok tutulması ve satışlara olumlu yansıması bazı firmaların da yollarına Edge ile devam etme kararını almasına yol açtı. Samsung S6 ve S7 Edge modellerinden sonra birçok markayı Edge telefonlar ile görmemiz mümkün.

Edge telefonlara bir yenisi Xiaomi tarafından eklendi

Samsung, LG ve Apple gibi ilk 3’te yer alan firmaların dışında akıllı telefon piyasasında hızla yükselmekte olan Xiaomi, bu sıralar adından sıkça söz ettiriyor. Çıkarttığı telefon modelleri ile başarıyı yakalayan firma, bu başarısını devam ettirmek için var gücü ile çalışıyor. Bu çalışmalar sonucu ortaya orta segment uyumlu kavisli bir telefon modeli çıkartmayı amaçlayan Xiaomi’den ilk sızıntılar geldi. Sızıntılar Xiaomi Today adlı internet sitesinde yer aldı ve adının Xiaomi Mi Edge ya da Mi Note 2 olacağı kesin olmayan telefonun teknik detayları açıklandı.

Ön panel bölümünde parmak ixi tarayıcısı bulunan cihazın Mi 5 modelinin tasarımına benzer bir tasarım ile piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Tabiki de tasarımdaki en büyük fark kavisli ekran.

Piyasada kendine iyi bir yer edinmek isteyen Xiaomi cihazlarını da bu yönlü olarak geliştiriyor. Fiyat açısından aynı özellikleri sunduğu cihazlara göre daha uygun fiyatlı olan cihaz teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor. 5.7 inç ekrani ile yeni cihaz Note 7 ile aynı büyüklükte olacak. Ekranı OLED teknolojisi kullanan cihaz Quad HD bir çözünürlük sunacak.

Cihazın işlemci bölümünde Snapdragon 821 işlemci sistemi kullanılacak. Bununla birlikte cihaz 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM, 128 GB dahili hafıza olmak üzere kullanıcılara iki seçenek sunacak. Cihazın pil kapasitesi ise 4.000 mAh. Pil kapasitesi açısından da uygun bir tercih olan Xiaomi Mi Edge yaklaşık olarak 526 dolar gibi bir fiyattan alıcı bulacak.

Telefonun resmi tanıtım tarihi ise henüz belli değil.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir