Sosyal Medya 2 sene önce 0

YouTube Canlı Yayın Akışı Özelliği

Bildiğimiz gibi geçen yıl çoğu sosyal medya sitelerine güzel bir özellik olarak gelmiş olan canlı yayın akışı olmuştur. Dünya devi olan Google ise Youtube’ye yeni bir özellik olarak canlı yayın akışı özelliğini getirdi. Youtube plartformuna eklenmiş olan bu özellik Twitter, Periscope ve Facebook gibi diğer canlı yayın akışı özelliğini bulunduran uygulamaların veya sosyal medya sitelerinin rakibi olacak. Ayrıca Youtube Stream İOS ve Android gibi sistemleri içinde mevcut olacak.

Dünya devi Google henüz bu özellikle ilgili bir açıklama yapmadı fakat, konuya yakın olan bir açıklamaya göre Youtube Stream, Periscope ve Facebook Live’de bulunan canlı yayın akışındaki tüm özelliklere sahip olacak. Google veya Youtube hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra canlı yayın akışı yapmamıza imkan sunacak.

Youtube Stream özelliğinde sohbet etme, etiketleme gibi özelliklerinden hariç Youtube’de severek takip ettiğiniz kanalların son videolarını gösterecek  olan ‘’new feed’’ özelliği de bulunmakta. Videolar uygulama içinde de  canlı olarak görüntüleyebildiği gibi kendi kanallarının videoları arasında da gözükecek ve canlı yayını bittikten sonra ise önceki yayınları ekleyebilirisiniz. Böylece sizi takip edenler canlı yayını kaçırdıklarında tekrar izleme şansına imkan olacak.

 

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir